Przychody z kieszonkowego cz.2

Przychody z kieszonkowego cz.2

Nie tylko siedzenie za ladą

Prowadzenie sklepiku nie wiąże się wyłącznie z obsługiwaniem klientów. Co najmniej raz w tygodniu należy zaopatrzyć lokal w nowy towar.

– Zanim zdecydujemy się stałe, regularne zakupy w danej hurtowni, warto zrobić analizę cen w różnych miejscach i porównać oferty. Niektóre hurtownie oferują te same produkty po znacznie niższych cenach. Dzięki temu można później zaproponować klientowi również niewygórowaną, atrakcyjną zakupów. – Obserwujemy, jaki towar cieszy się największą popularnością. Są produkty, które zawsze muszą być na zapleczu, aby ich nie zabrakło – opowiada Karolina Adamczyk. – Zaczynając rok szkolny, śledzimy też nowości wchodzące na rynek, kupujemy również produkty, które są nowe, mocno reklamowane.

Karolina Adamczyk otwiera sklepik szkolny o godzinie ósmej, ale jest w pracy pół godziny wcześniej po to, żeby rozłożyć towar. W trakcie lekcji ma czas, żeby również porządkować lokal, uzupełniać asortyment na półkach. Wiadomo, że klienci będą pojawiać się na kilka, góra przez kilkanaście minut co 45 minut. Sklepik zamyka ok. 14.30.

– Dłużej nie ma sensu siedzieć. Dzieci kończą lekcje, pędzą na dodatkowe zajęcia… – argumentuje.

W wakacje nie zarobisz

– Jeśli ktoś chce prowadzić taką działalność, musi liczyć się z tym, że nie będzie miał stałych, comiesięcznych zarobków. Są też tygodnie czy miesiące, kiedy sprzedaży nie prowadzimy, a za wynajem miejsca i tak trzeba płacić -zaznacza Karolina Adamczyk. Odbiorcami produktów są bowiem uczniowie, a miejscem pracy szkoła. Jeśli więc rozpoczynają się wakacje, ferie czy święta, nie ma co liczyć na klientów.

– Są też miesiące, kiedy obroty są słabsze. Na przykład na początku roku szkolnego, kiedy rodzice mają sporo innych szkolnych wydatków, w okresie świątecznym czy w miesiącach, w których wypadają egzaminy albo tzw. długie weekendy – wylicza właścicielka sklepiku. – Z jednej strony więcej wolnych dni od pracy można traktować jako zaletę, a z drugiej strony jako kłopot.

Spis treści:

Część I http://klasterlignum.pl/przychody-z-kieszonkowego-cz-1/
Część II http://klasterlignum.pl/przychody-z-kieszonkowego-cz-2/
Część III http://klasterlignum.pl/przychody-z-kieszonkowego-cz-3/
Część IV http://klasterlignum.pl/przychody-z-kieszonkowego-cz-4/

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments