Powłoki hydrofobowe ścian

Powłoki hydrofobowe ścian

Powłoki hydrofobowe ścian to bardzo przydatna technologia w budownictwie, która zapewni nam ochronę ścian przed wodą. Polecana jest zwłaszcza w pomieszczeniach mocno zawilgoconych, takich jak łazienka, czy pralnia, ale również można stosować ją na elewacjach. Mury domu zawsze są narażone na pleśń, czy grzyb. Powodem jest wilgoć, która dostaje się w strukturę murów i powoduje wydostanie się pleśni, co może skutkować późniejszymi problemami z alergią i zatokami. Zbyt duża ilość wilgoci w ścianach to nie tylko problemy ze strony układu oddechowego. Wilgoć może doprowadzić do pękania ścian, kruszenia się elewacji oraz odpadania farby. Aby do tego nie dopuścić mury należy zabezpieczyć specjalnym środkiem hydrofobowym.

Takie powłoki hydrofobowe ścian znacznie wydłużają żywotność materiałów budowlanych. Przede wszystkim sprawiają, że elewacja lepiej się trzyma, zmniejsza się ryzyko wystąpienia na ścianie pleśni. Można nanieść ją zarówno w budynku, który jest już jakiś czas użytkowany, jak i w trakcie wykończenia domu Istnieją osobne środki na zabezpieczenie ścian po wewnętrznej stronie, jak i elewacji. Produkty te mają w sobie nanotechnologię, co oznacza, że wpływają na powierzchnię ścian i jej odporność na wilgoć, ale bez wpływu na jej kolor. Dodatkowo nie wpływają na porowatość ścian, ani na oddychalność, a jedynie odpychają cząsteczki wody, dzięki czemu nie winka ona w głąb ścian. Produkt do hydrofobizacji ścian nie może mieć w sobie wosków ani silikonów. Hydrofobizację ścian możemy wykonać samodzielnie lub zlecić firmie, zajmującej się wykończeniem wnętrz.

Tak zabezpieczone ściany sprawią, że będziemy znacznie dłużej mogli cieszyć się suchymi ścianami bez pleśni i grzybów. Znacznie dłużej również utrzyma się na nich tynk i farba. Hydrofobizację zaleca się wykonać również na fugach, gdzie gromadzi się bardzo dużo wody. Na elewacji pokrytej powłoką hydrofobową będzie osadzało się również znacznie mniej brudu i pyłu, co wpływa na ogólną estetykę budynku. Preparaty do hydrofobizacji są bezpieczne dla alergików.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments