Łóżka składane – czy to dobry wybór?

Łóżka składane – czy to dobry wybór?

Twoje łóżko, przestało być wygodne i potrzebujesz zmiany? A może planujesz większy remont, a w tym również wymianę łóżka na takie, które będzie pasować do nowego wystroju w remontowanym pokoju? Powodów do zakupu nowego łóżka jest mnóstwo, ale aby dokonać odpowiedniego wyboru trzeba najpierw określić jakie są nasze potrzeby, bo podobnie jak z kupnem telefonu, samochodu czy domu, każdy oczekuje czegoś innego.

 

łózko

łózko

W jakim celu potrzebujesz nowego łóżka?

Po pierwsze ważnym jest aby ustalić dlaczego chcemy wymienić interesujący nas mebel, czyli w tym wypadku łóżko. Czy jest to spowodowane gruntownym remontem konkretnego pomieszczenia lub całego mieszkania czy po prostu chcemy nieco odświeżyć pokój poprzez wymianę mebli. Do kupna nowego łóżka może nas też zmusić sytuacja, w której nasze obecne łóżko nie nadaje się już do spania, jest niewygodne i mocno zużyte lub po prostu uległo całkowitemu zniszczeniu. Kupno łóżka może być tez spowodowane… chęcią wyjazdu na wakacje pod namioty lub innym wycieczkom podróżniczym. W zależności od tego do czego łóżko ma być używane, gdzie ma ono się znajdować, jaki mamy układ mieszkania czy domu i jaki mamy budżet na zakup tego towaru, wybieramy to co nas interesuje, a wybór jest obecnie naprawdę duży, zaś najwięcej opcji daje nam łóżko składane, gdyż rodzajów tego typu łóżka jest zdecydowanie najwięcej i dzięki temu nadaje się do każdego niemal rodzaju pomieszczenia. Zacznijmy jednak po kolei.

Łóżka składane – rodzaje

Obecnie mamy naprawdę ogromny wybór łóżek, co widać na każdym kroku w internecie, dużych sieciowych sklepach czy niewielkich firmach produkujących meble. Tak jak wspomniałem wcześniej, najbardziej popularne są łóżka składane, których rodzajów mam tak dużo, iż możemy wstawić je do niemal każdego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu, ale czy aby na pewno? Głównie wszystko zależy od naszych założeń, jeśli bowiem posiadamy duży dom, z dużą ilością pokojów / sypialni, gdzie są też przeznaczone pomieszczenia dla gości, którzy u nas mieliby nocować ( krótko mówiąc mamy w domu więcej pokojów niż domowników), nie jest nam w pokoju dziennym, czyli salonie potrzebne rozkładane łóżko, a raczej powinniśmy się skupić na pozyskaniu eleganckiego, pasującego do wystroju wnętrza skórzanego wypoczynku, najlepiej z prawdziwej skóry. Co jednak gdy mamy mieszkanie, powiedzmy o powierzchni powiedzmy 50 metrów kwadratowych, a tak zwany salon to też pokój, w którym śpimy na co dzień? Rozwiązaniem jest łóżko składane, a oto kilka rodzajów tego typu łóżek:

  • Narożniki – najczęściej wykorzystywane rozwiązanie w mieszkaniach i małych domkach, które gwarantuje nam wysokiej jakości wypoczynek i możliwość ugoszczenia większej ilości osób w komfortowych warunkach, duże łóżko do spania po rozłożeniu oraz sporo miejsca do wykorzystania w często nawet dwóch pojemnych schowkach. Narożniki można spotkać z każdego materiału, od weluru, po skórę ekologiczną, aż po prawdziwą skórę.
  • Rozkładane kanapy – łóżka, które nadają się zarówno do pokojów dzieci, jak również do salonu, posiadają duże pojemniki do przechowywania pościeli, są wygodne i podobnie jak w przypadku narożników, potrafią być bardzo różnorodne, czyli z niezliczoną ilością kolorów, wzorów, wykończeń oraz użytych materiałów.
  • Wersalki – standardowe, bardzo popularne łóżka składane, które w bardzo prosty sposób można wykorzystać w pokojach dzieci lub pokojach gościnnych, są niedrogie, dosyć wygodne, nie zajmują dużo miejsca i również mają miejsce na przechowywanie pościeli.
  • Rozkładany fotel – świetna propozycja do niedużego pokoju dziecięcego, która nie zabiera zbyt dużo miejsca, jest użyteczna w trakcie dnia ( jest to po prostu fotel ) i wygodna do spania dla jednej osoby, bardzo praktyczne rozwiązanie.
  • Łóżko chowane w meble – występuje najrzadziej, robione jest na specjalne zamówienie razem z całą meblościanką, w bardzo małych pomieszczeniach, w których przy rozłożonym łóżku nie ma miejsca na swobodne poruszanie się.
  • Łóżko polowe – to ostatni i najbardziej niewygodny rodzaj łóżka, który można jednak świetnie wykorzystać podczas wyjazdu pod namioty, oczywiście jeśli nasz namiot będzie odpowiednio duży, aby spokojnie zmieścić w nim składane łóżko polowe. W bagażniku nie powinno być żadnych problemów z spakowaniem takiego łóżka.
Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments