Kompletny przewodnik po zwrotach podatków w Holandii

Kompletny przewodnik po zwrotach podatków w Holandii

Wprowadzenie: Co to jest zwrot podatku i jak działa?

Zwrot podatku to zwrot podatków zapłaconych rządowi. Aby otrzymać zeznanie podatkowe, należy złożyć zeznanie podatkowe w IRS.

Aby otrzymać zwrot podatku, musisz złożyć zeznanie podatkowe w IRS. Proces ten może zająć do sześciu tygodni i będziesz musiał dostarczyć dokumenty potwierdzające, takie jak formularze W-2 lub 1099, a także wyciągi bankowe.

Jak złożyć drogą elektroniczną swoje roczne zeznanie podatkowe w Holandii

Aby złożyć swoje roczne zeznanie podatkowe drogą elektroniczną, musisz mieć holenderskie konto bankowe. Będziesz także musiał podać następujące informacje: imię i nazwisko, adres i narodowość.

Jeśli jesteś emigrantem mieszkającym w Holandii krócej niż 5 lat lub nierezydentem Holandii, powinieneś skorzystać z holenderskiego formularza deklaracji podatkowej. Jeśli jesteś emigrantem, który mieszka w Holandii od ponad 5 lat i jest rezydentem innego kraju, zamiast tego skorzystaj z formularza zeznania podatkowego tego kraju.

E-złożenie zeznania podatkowego nazywamy e-złożeniem zeznania podatkowego. Ten proces jest ważny, ponieważ pomaga zmniejszyć ilość odpadów papierowych i zapewnia, że wszystkie podatki są płacone na czas.

Łatwo zarządzaj swoimi holenderskimi podatkami online

Holenderski organ podatkowy (Belastingdienst) ułatwił składanie wniosków o zwrot podatku przez Internet. To świetna opcja dla osób, które szukają łatwiejszego sposobu na złożenie deklaracji. Proces aplikacji jest prosty i zajmuje tylko kilka minut. Możesz skorzystać z formularza wniosku online lub wypełnić papierowy formularz wniosku i wysłać go pocztą. . Holenderski organ podatkowy (Belastingdienst) ułatwił składanie wniosków o zwrot podatku przez Internet. To świetna opcja dla osób, które szukają łatwiejszego sposobu na złożenie deklaracji. Proces aplikacji jest prosty i zajmuje tylko kilka minut. Możesz skorzystać z internetowego formularza zgłoszeniowego lub wypełnić papierowy formularz zgłoszeniowy i wysłać go pocztą.

Jak wypełnić międzynarodowe zeznanie podatkowe w rządzie holenderskim

Międzynarodowy system podatkowy rządu holenderskiego różni się znacznie od systemu amerykańskiego. Wypełnienie międzynarodowego zeznania podatkowego w Holandii nie jest tak skomplikowane ani trudne, jak w Stanach Zjednoczonych, ale wymaga trochę czasu i wysiłku z Twojej strony.

Proces wypełniania międzynarodowego zeznania podatkowego rozpoczyna się od wypełnienia formularza o nazwie W-8BEN, który można pobrać ze strony internetowej IRS (https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben_fillable_enr_01092019.pdf) . Pomoże Ci to ustalić, czy kwalifikujesz się do otrzymywania podatków u źródła w Holandii, a jeśli tak, to ile ta kwota będzie zależeć od Twojego statusu rezydenta, kraju obywatelstwa itp.

Po wypełnieniu tego formularza musisz wypełnić formularz zwany W-9, który potwierdza, że masz prawo do zwolnienia z podatku u źródła w holenderskim rządzie.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments