Dlaczego mówi się, że sen to zdrowie?

Dlaczego mówi się, że sen to zdrowie?

Dlaczego mówi się, że sen to zdrowie?

Nie bez przyczyny mówi się, że sen to zdrowie. Dlaczego jednak panuje taka powszechna opinia? Z czym muszą borykać się osoby, które śpią za mało lub praktycznie w ogóle? Jak zagwarantować sobie dobry sen?

 


FORSEN – Środek który pozwoli Ci przespać całą noc


Czym objawia się niedobór snu?

Każdy z nas potrzebuje odpowiedniej ilości snu do prawidłowego funkcjonowania. Wraz z wiekiem liczba godzin się zmienia. Noworodki przesypiają nawet 17 godzin w ciągu doby. Dorośli powinni spać – zgodnie ze wskazaniami fachowców – minimum 7 godzin każdego kolejnego dnia. Co dzieje się, kiedy nie zagwarantujecie organizmowi takiej liczby? Brak odpowiedniej ilości snu może powodować rozmaite, niekorzystne objawy. Chodzi tutaj między innymi o zmęczenie, zdenerwowanie, negatywne nastawienie do otaczającej rzeczywistości itp. Takie osoby mają kłopoty z koncentracją i pamięcią, a czas ich reakcji jest wydłużony. Długotrwałe problemy z tym aspektem wpływają również na działanie układu immunologicznego. Osoby cierpiące na bezsenność mają też kłopoty z wagą czy problemy z ciśnieniem itp.

Jak zapewnić sobie dobry sen?

Stosujecie się do najważniejszych zasad dotyczących zagwarantowania sobie dobrego snu? Mimo to macie poważne kłopoty w tym aspekcie? Pomocne będą na pewno suplementy na spokojny sen. Są to rekomendowane przez fachowców preparaty, które sprawiają, że szybciej można zasnąć i oddać się regeneracji. Co więcej, takie preparaty – przy odpowiednim dawkowaniu – nie powodują tak naprawdę żadnych skutków ubocznych.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments