Wsłuchaj się w biznes – audiobooki cz.2

Wsłuchaj się w biznes – audiobooki cz.2

Książka dla leniwych

Słuchacze audioksiążek wywodzą się z najróżniejszych środowisk i grup wiekowych. Najdynamiczniej przyrastającą grupą są 30-40 latkowie, wykształceni, aktywni, głodni życia. Najczęściej są to osoby, które nie mają wiele wolnego czasu, dlatego książek słuchają przemieszczając się, np. z domu do pracy. Z tej formy „czytania” korzystają także osoby starsze, czy niedowidzące. Dobrze sprzedają się również lektury i poradniki, zwłaszcza biznesowe.

– Audiobooki często uważane są za książki dla leniwych, tymczasem jest to doskonały sposób na czytanie dla zapracowanych. Większość codziennych czynności, które musimy wykonywać, np. sprzątanie, bieganie czy jazda samochodem, możemy uprzyjemnić sobie słuchając książek – wyjaśnia Łukasz Czajka.

Wsłuchaj się w książkę

Rynek audiobooków ciągle jeszcze raczkuje, dlatego bardzo ważne jest przekonanie do idei słuchania książek jak największej liczby osób. Nic więc dziwnego, że sprzedawcy bardzo duży nacisk kładą na promocję i reklamę.

– Wokół naszego serwisu skupia się społeczność blogerów zafascynowanych tematyką audiobooków. Dodają swoje recenzje, komentują nowości wydawnicze. To żywa i prężna grupa, która jest bardzo zaangażowana w propagowanie idei słuchania książek. Audiobook.pl pojawia się również jako sponsor nagród w konkursach – mówi Łukasz Czajka.

Jednak prowadząc e-sklep z audioksiążkami warto korzystać z niekonwencjonalnych sposobów na jego promocję.

– Współpracujemy z portalem zakupów grupowych, na którym pojawiają się nasze produkty w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu możemy dotrzeć do klientów, którzy o audiobookach jeszcze nie słyszeli, a jeśli już słyszeli, to nie byli skłonni do ich zakupu w normalnych cenach – mówi Czajka.

Cała branża boryka się również z problemem piractwa. Nielegalne audiobooki są udostępniane w sieci za darmo bądź za niewielką opłatą. Na tym procederze tracą przede wszystkim wydawcy, ale po kieszeniach dostają również sprzedawcy audiobooków.

Spis treści

Cz.1 – http://klasterlignum.pl/wsluchaj-sie-w-biznes-audiobooki-cz-1/
Cz.2 – http://klasterlignum.pl/wsluchaj-sie-w-biznes-audiobooki-cz-2/
Cz.3 – http://klasterlignum.pl/wsluchaj-sie-w-biznes-audiobooki-cz-3/

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments