Wózki paletowe

Wózki paletowe

Praca w dużych zakładach, a także sklepach czy też przetwórniach wymaga wielu umiejętności radzenia sobie z przenoszeniem dużych ilości towaru. W dzisiejszych czasach ten problem rozwiązują nam wózki paletowe, ponieważ nie musimy wszystkiego ręcznie przerzucać, a jedynie pakujemy na palety i przy użyciu wózka przewozimy w odpowiednie miejsce. Mamy dwa rodzaje wózków paletowych:

– wózki paletowe ręczne,

– wózki paletowe podnośnikowe wysokiego podnoszenia.

Najważniejszym zadaniem wozka paletowego jest przewożenie towarów na paletach, opuszczanie oraz ich podnoszenie.

Wózki paletowe

Wózki paletowe

Wózki paletowe ręczne mają zazwyczaj udźwig do 2500 kg. Pozwala to na bezpieczną oraz efektywną pracę z paletami. Zastosowanie znalazły przede wszystkim w małych i średnich magazynach, a także dużych sklepach spożywczych oraz supermarketach i przetwórniach. Jak i również wszędzie tam, gdzie towar musi być przetransportowany na paletach. Ze względu na różne potrzeby zakładów wózki są dostępne o różnych długościach wideł oraz o różnej mocy udźwigu. Istnieje także możliwość przedłużeniea wideł jeśli zachodzi taka potrzeba.

Wózki paletowe podnośnikowe wysokiego podnoszenia mają z kolei możliwość układania palet w stosy albo na wysokich regałach. Swoje zastosowanie znalazły przede wszystkim w dużych magazynach budowlanych oraz produkcyjnych. Praca bez takiego wózka w dużych zakładach byłaby niemalże niemożliwa, ponieważ nikt nie byłby w stanie własnymi mięśniami rąk udźwignąć takiego ciężaru jaki podnoszą wózki  paletowe podnośnikowe.

Wybierając zatem wózek paletowy powinniśmy się kierować przede wszystkim jego parametrami i potrzebami stanowiska pracy, gdzie będzie on używany. Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór wózków paletowych jak chociażby:

– ręczne paleciaki z wagą,

– wózki z szerokim rozstawem wideł,

– paleciaki z nożycowym systemem podnośnikowym,

– ręczne paleciaki wysokiego podnoszenia,

– paleciaki z krótkimi widłami,

– wózki widłowe z orientacyjnym wskaźnikiem wagi,

– paleciaki z długimi widłami,

Przed zakupem wózka paletowego należy jednak bardzo dobrze przejrzeć wszystkie oferty, ponieważ wybór jest bardzo duży oraz jeśli już zdecydujemy się na konkretny model to warto poczytać jeszcze opinie innych osób, które korzystają już z takiego wózka. Także w sklepach osoby kupujące wózek paletowy mogą liczyć na pomoc doradcy, który w profesjonalny sposób przedstawi wszystkie zalety oraz ewentualne wady wózka, którym jesteśmy zainteresowani oraz wskaże wózek paletowy, który według niego byłby najlepszym wyborem.

Katarzyna Bęben

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments