Widły do wózka widłowego oraz rola przedłużek – charakterystyka.

Widły do wózka widłowego oraz rola przedłużek – charakterystyka.

Charakterystyka przedłużek.

Charakter i rodzaj towarów z jakimi przyjdzie się mierzyć podczas pracy kierowców wózków widłowych, jest bardzo zróżnicowany. Z tego powodu należy prawidłowo przystosować sprzęt, w tym przypadku wózek widłowy, aby praca na nim była jak najskuteczniejsza. Tak samo jak zróżnicowane są materiały, które należy nim przewozić, różnorodność występuje również w przypadku naszego sprzętu widłowego. Można tu wymienić min.: pługi, wciągarki, chwytaki obrotowe, platformy robocze oraz przedłużki do wideł. Skupiając się jednak na ostatnim wymienionym sprzęcie, należy przybliżyć temat.

Widły do widlaka

Widły do widlaka

Chcąc zastosować nowe widły do wózka widłowego, należy mieć na uwadze to, że często nie oznacza to zakupu całkowicie nowych wideł, a jedynie przedłużek, które mają je lepiej dostosować do wymogów pracy. Same przedłużki są niczym innym jak nakładkami na widły do wózka widłowego. Mają one zwiększyć długość roboczą dotychczasowych wideł, a poprzez ich wytrzymałość i lekkość, są dobrym rozwiązaniem w przypadku gdy praca wymaga większej elastyczności pod względem sprzętu ze względu na rodzaj towarów. Operatorzy wózków widłowych nierzadko mają do czynienia z towarami, które wymagają posługiwania się przynajmniej dwoma długościami wideł, dlatego właśnie decydują się na montowanie przedłużek.

Istnieją dwa rodzaje przedłużek do wideł:

  • zrobione z profilu otwartego oraz puste od spodu.
  • zrobione z profilu zamkniętego, które są wytrzymalsze i bezpieczniejsze podczas pracy.

Różnią się one również ze względu na:

  • grubość materiału z jakiego są wykonane
  • sposób montażu
  • długość

Przedłużki czy widły?

Wiedząc już o istnieniu i zastosowaniu przedłużek, wybór jest ułatwiony. Przedłużki są bardzo dobrym i tańszym rozwiązaniem, niż same widły do wózka widłowego. Pozwalają one na dokładne dostosowanie pojazdu widłowego do wymogów pracy i zwiększają jej elastyczność. Jednak w przypadku, gdy widły są mocno zużyte, uszkodzone lub źle dobrane, należy je wymienić. W przypadku zmiany wideł, należy się kierować dokładnymi wymiarami, gdyż z założenia mają one być bardzo trwałym elementem wózka widłowego. Zadbanie i pilnowanie ich stanu to priorytet, a inwestowanie w przedłużki to rozsądna inwestycja.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments