Toksyczny środek: formaldehyd: co musisz wiedzieć

Toksyczny środek: formaldehyd: co musisz wiedzieć

Formaldehyd to bezbarwny, silnie pachnący gaz stosowany w wielu produktach. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) sklasyfikowała formaldehyd jako prawdopodobny czynnik rakotwórczy dla ludzi.

Formaldehyd znajduje się w:

– Wyroby z prasowanego drewna, takie jak płyta wiórowa, sklejka i płyta pilśniowa

-Wiele artykułów gospodarstwa domowego, takich jak szafki, meble, tkaniny i farby

-Niektóre produkty do higieny osobistej, takie jak szampony i lakiery do paznokci

-Niektóre materiały izolacyjne do budynków

-Papierosy

Rola formaldehydu w produktach codziennego użytku

Formaldehyd jest substancją chemiczną w naszym codziennym życiu. Występuje w wielu produktach, takich jak farby, środki czystości i meble.

Formaldehyd pomaga chronić produkt przed zmianą koloru, gniciem lub wchłanianiem wilgoci.

Formaldehyd jest ważną cząsteczką w naszym codziennym życiu. Można go znaleźć między innymi w wielu produktach, takich jak farby, środki czystości i meble. Formaldehyd pomaga zapobiegać zmianie koloru lub gniciu tych materiałów, utrzymując je w stanie suchym i zachowując ich kolor.

Fakty dotyczące bezpieczeństwa formaldehydu

Formaldehyd jest bezbarwnym gazem o silnym zapachu. Znajduje zastosowanie w produkcji materiałów budowlanych, takich jak sklejka i izolacje.

Formaldehyd można znaleźć w wielu artykułach gospodarstwa domowego, takich jak dywany, farby, meble, tapety i dym papierosowy. Formaldehyd może mieć wpływ na twoje zdrowie, jeśli go wdychasz lub dotykasz.

Formaldehyd został sklasyfikowany przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem (IARC) jako czynnik rakotwórczy dla ludzi (czynnik rakotwórczy).

Jakie są zagrożenia dla zdrowia związane z ekspozycją na formaldehyd?

Nie ma bezpiecznego poziomu narażenia na formaldehyd.

Formaldehyd jest powszechną substancją chemiczną występującą w wielu domach i miejscach pracy. National Cancer Institute twierdzi, że nie ma bezpiecznego poziomu narażenia na formaldehyd. Oznacza to, że każda ekspozycja może powodować raka, ale ryzyko wzrasta wraz z wyższymi poziomami ekspozycji.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments