Odbijemy sobie potem cz.2

Odbijemy sobie potem cz.2

Grudzień 2011

Okres przedświąteczny. Ile zamawiać, żeby nie brakło, ale też żeby się nie przeterminowało – to była dla nas największa zagadka. Działaliśmy intuicyjnie i udało się. Coraz więcej klientów, coraz większe utargi, coraz więcej satysfakcji.

Nowy Rok

Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach.

Pierwsza trudniejsza próba i w życiu zawodowym i prywatnym…

Na świat przyszła nasza córa. „Jak wy sobie dacie radę?” – pytali rodzice. Nie zapomnę miny położnej, kiedy będąc na sali przedoperacyjnej, mówiłam mężowi krok po kroku przez telefon, jak ma wystawić fakturę do paragonu.

Zamówienia do tej pory robiłam sama przez e-hurtownię. Kiedy leżałam w szpitalu, mąż zgrywał mi zdjęcia regałów i na ich podstawie robiłam w szpitalu zamówienia – trzeba sobie radzić!

Jakoś przetrwaliśmy te pierwsze dwa tygodnie, później wszystkimi obowiązkami musieliśmy się podzielić.

Z perspektywy czasu

Nie było łatwo. Rzuciliśmy się na głęboką wodę, ale udało się nie utonąć, a co więcej, Lewiatan, który był niedaleko, już się zamknął, sklep całodobowy naprzeciwko zrezygnował z nocek, a my otworzyliśmy drugi sklep (40 m2), którego utargi wynoszą tyle, ile w tym dwustumetrowym, gdy go otwieraliśmy we wrześniu 2009 roku.

Obydwa sklepy dają nam ogromną satysfakcję, że daliśmy radę. W nagrodę, kiedy nadarzyła się okazja, kupiliśmy działkę, aby wybudować sobie własny domek, jesteśmy na etapie projektu… Damy sobie radę i z tym wyzwaniem!

Już wyprzedzam komentarze: „Co to takie dwa sklepiki na tle moich 10?”. Biorąc pod uwagę, że działalność prowadzimy dopiero 2,5 roku, że uczyliśmy się wszystkiego sami, że nie wchodziliśmy na rynek jako nowy piękny sklep, że musieliśmy sprawić, aby klienci zapomnieli, że niedawno ich sklep obrastał brudem – to mamy sukces. Ja mam dopiero 24 lata, zrezygnowaliśmy z mężem z tych najlepszych młodzieńczych czasów, ale praca jest dla nas nie mniej ciekawa niż zabawa.

Odbijemy sobie po 30!

Magda i Marcin Duda

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments