Kulturystyka – aktualności

Kulturystyka – aktualności

ADAM ZWIĘKSZA WAGĘ

W tym roku Adam zadebiutował na mistrzostwach świata. Niestety, nie dostał się do finałowej szóstki zawodników, chociaż niewiele brakowało. Jak nam powiedział po mistrzostwach, miał za małą masę mięśniową w stosunku do innych zawodników. Na większą nie mógł sobie jednak pozwolić, bo do górnej granicy wagowej w jego kategorii niewiele mu brakowało. Przeciwnicy Adama byli znacznie niżsi od niego, co przy podobnej wadze skutkowało tym, że mieli znacznie większe mięśnie. Tak więc jeżeli Adam chce odgrywać jakąś rolę w mistrzostwach świata, to musi zmienić kategorię na cięższą oraz – zwiększyć masę mięśniową. Na to potrzeba minimum rok czasu, a zatem należy się spodziewać, że w przyszłym roku nie będziemy go oglądać na zawodach. Trochę szkoda, ale tak musi być.

SEKSOWNE ARGUMENTY – NOWA MODA W REKLAMIE

W reklamach suplementów coraz częściej pojawiają się kobiety prezentujące już nie tyle styl fitness, co zmysłowość. Jednak najbardziej spektakularnym przykładem jest akcja MASSMAKER-a firmy Megabol – do kampanii promującej udoskonalone proporcje składników odżywczych w klasie „gainer” wciągnięto obok autorytetów naukowych także… dziewczyny obdarzone dużym biustem. Kolejne reklamy i sama „galeria” akcji na stronie megabol.pl nasuwają pytanie, czy aby nie jest to trochę instrumentalne potraktowanie atrybutów kobiecości? Chyba jednak nie, skoro zainteresowanych dziewczyn przybywa i, jak widać, chętnie „przekonują na swój sposób”.

KAMIL MAJEK WRACA

Kamila Majka (srebrny medalista mistrzostw świata z roku 2005 i 2006) dawno już nie widzieliśmy na zawodach kulturystycznych, a szkoda, bo zawsze jego niezwykle proporcjonalna sylwetka robiła wrażenie na publiczności. Startował zazwyczaj w kategorii lekkiej, a wiele razy okazywało się, że w rywalizacji z o wiele cięższymi zawodnikami doskonale daje sobie radę. No cóż, w jego wypadku matka natura nie poskąpiła predyspozycji genetycznych. Dla fanów Kamila mamy dobrą wiadomość: doszły do nas wiarygodne informacje, że zamierza on przygotować się na sezon jesienny. Jak się domyślamy, chodzi o mistrzostwa świata. Na pewno Kamil byłby mocnym wsparciem dla polskiej reprezentacji.

SREBRNA NATALIA

Natalia Świenc

Natalia Świenc

Natalia Swienc sprawiła doskonały prezent wszystkim jej fanom. Na mistrzostwach świata juniorów i weteranów, które odbyły się w dniach 29 i 30 listopada w Pilźnie (Czechy) zdobyła srebrny medal w fitness gimnastycznym. Co dziwne, Natalia nigdy nie była gimna-styczką, a swoje umiejętności w tym kierunku doskonali dopiero od kilku lat. Trochę to przypomina historię Elżbiety Boreckiej-Brzózki. Ela, zanim przeniosła się do fitness sylwetkowego, startowała w fitness gimnastycznym. Podobnie jak Natalia, Ela nigdy nie była gimnastyczką i też tej nowej dla siebie strony fitness gimnastycznego musiała się dopiero uczyć. Tak dobrze jej to szło w fitness gimanstycznym, że na mistrzostwach świata w roku 2001 (Brazylia) zdobyła srebrny medal. Podobnych sukcesów, a nawet jeszcze większych, życzymy Natalii. Na najbliższych „Debiutach” szykuje się mała sensacja. Otóż w jednej z kategorii wystąpi zawodnik o imieniu i nazwisku takim samym, jakie nosi czołowy polski kulturysta. Jakby tego było mało zawodnik ten jest doskonale zbudowany i wiele wskazuje na to, że będzie walczył o zwycięstwo w tych zawodach. Być może już za 2 czy 3 lata na mistrzostwach świata w tej samej kategorii wagowej Polskę będzie reprezentować dwóch zawodników o identycznych imionach i nazwiskach.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments