Jaki wózek transportowy powinniśmy wybrać?

Jaki wózek transportowy powinniśmy wybrać?

Niezwykle przydatne wyposażenie warsztatu oraz garażu

Wózki transportowe to bardzo często pomijane wyposażenie, ale jednocześnie wyposażenie przydatne nie tylko przydomowego garażu, ale także profesjonalnego warsztatu. Dzięki nim właśnie przesuwanie sprzętu ciężkiego przestanie być problemem, o ile jednak wózek transportowy będzie dobrany odpowiednio, a tutaj właśnie różnorodność jest niemała.

Typy transportowych wózków

Majsterkowicze na co dzień korzystają raczej z niewielu typów wózków transportowych, ale w ogóle jest ich znacznie więcej. Każdy wózek transportowy ma inne zastosowanie, warto zatem poznać wszelkie możliwości. Chyba najpopularniejsze są wózki taczkowe. Mają kosz, który przypomina taczkę. Nie jest on jednak osadzony na jednym, ale na dwóch kółkach. Zmniejsza nieco zwrotność, ale za to zdecydowanie zwiększa się sama stabilność. Opony pompowane pozwalają pokonywać nawet dosyć wysokie progi. Jednak ze schodami sobie nie radzą. Kolejny rodzaj wózka, to wózek platformowy. Mają osadzony nisko środek ciężkości. Używane są bardzo rzadko. Najczęściej służą przewożeniu narzędzi bardzo ciężkich. Sprawdzają się w warsztatach profesjonalnych.

Na stronie https://e-hak24.pl/magazyn/wozki znajdziemy również wózki do butli. Są to wózki dosyć specyficzne. Mają bardzo duże jak i także miękkie koła. Do tego niewielką przystosowaną platformę do mocowania butli na niej. Wózki podobne są także produkowane do transportu właśnie beczek. Z kolei wózki skrzyniowe są w istocie po prostu skrzynie duże na kołach. Służą bardzo często za olbrzymie narzędziowe skrzynki albo też do przewożenia znacznie większej ilości narzędzi drobnych oraz akcesoriów. Ostatni rodzaj wózka to wózki narzędziowe. Jest to bardzo specyficzny typ wózka. Wózkowi temu jest coraz bliżej do narzędziowej szafki na kołach, z tą różnicą subtelną, że w przeciwieństwie do samej szafki ma najczęściej szuflady blokowane, aby zapobiegać otwarciu przypadkowemu przy najeżdżaniu na przeszkody różnego rodzaju.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments