Jak samodzielnie wykonać świecę?

Jak samodzielnie wykonać świecę?

Własnoręcznie zrobiona świeca to nie tylko świetny pomysł na zrobienie ciekawego prezentu, ale również na zrobienie eleganckiego dodatku do swojego domu, który idealnie spisze się na jesienne i zimowe wieczory. Jak samodzielnie wykonać świecę? Czy knoty do świec są ważne?

Jak samodzielnie wykonać świecę w domu?

Knoty do świec

Knoty do świec

Nie jest to zadanie trudne. Wystarczy odrobina kreatywności, dobrych chęci i oczywiście narzędzi. W tym przypadku zajmiemy się wytwarzaniem świecy wolnostojącej, którą można wykorzystać jako prezent lub jako dodatek do domu na przykład na stolik. Co będzie potrzebne?

  • Parafina,
  • wybrana forma do świec,
  • knoty do świec (1 knot na świecę),
  • 2-3 garnki do roztopienia parafiny,
  • barwniki do świec,
  • aromaty zapachowe.

Na początku należy oczywiście wybrać odpowiednią parafinę i odpowiednie knoty do świec, aby wszystko wyszło zgodnie z planem. Do tego będzie potrzebna oczywiście również forma. W sieci dostępne są formy silikonowe, które dzięki swojej powłoce, sprawiają, że nic do nich nie przywiera, a otrzymany a świeca cechuje się dobrą jakością i może posłużyć bardzo długo.

Tworzenie świecy – kroki postępowania

Świecę wolnostojącą wytwarza się oczywiście do góry nogami. To bardzo ważne. Może oznaczać to to, że dno formy będzie górą świecy. Taka foremka musi mieć również otwór, przez który przechodzi knot do świecy. W przypadku, kiedy go nie ma, należy wykonać go samodzielnie. Teraz potrzebne będą dwa garnki, w których dokładnie rozpuszczamy parafinę. Parafinę roztapiamy w taki sposób, że umieszczamy ją w jednym garnku, a garnek z parafiną umieszczamy na drugim garnku z gorącą wodą. Następnie roztopioną parafinę przelewany do formy Oczywiście parafinę wlewamy dopiero wtedy, kiedy w formie umieścimy knot. Stygnięcie parafiny w formie trwa od kilku do kilkunastu godzin. Całość wyciągamy tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że całość zmieniła się z postać stałą w sposób prawidłowy. W przypadku, kiedy nie potrafimy wyjąć świecy z formy, podważamy całość patyczkiem, a na samym końcu obcinamy wystający knot, który jest zbyt długi.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments