Co warto wiedzieć o odzieży ulicznej?

Co warto wiedzieć o odzieży ulicznej?

Elegancka bądź odjechana, prosta lub skomplikowana, stonowana bądź wielobarwna – zawsze odzwierciedlająca indywidualny charakter osoby, która ją nosi. Taka właśnie jest odzież uliczna. Niektórzy myślą, że ubrania zaliczane do odzieży ulicznej dedykowane są wyłącznie zwolennikom rapu bądź hip-hopu. Nic bardziej mylnego. „Odzież uliczna” to tak szerokie pojęcie, że nie sposób jest w jednym artykule opisać wszystkich wzorów, motywów i symboli, które doń się zaliczają. Wśród odzieży ulicznej największą popularnością cieszą się motywy kibicowskie, odzież patriotyczna oraz wzory gangsterskie. Nie da się również ukryć, że wśród klientów sklepów specjalizujących się w odzieży ulicznej są ci, dla których rap to nie tylko muzyka, a styl życia. Ciekawe zestawienie symboli z dość odważnymi hasłami sprawia, że odzież uliczna to coś więcej, aniżeli zwykłe ubranie. Odzież ta posiada przesłanie, pośrednio odkrywa wnętrze swojego właściciela, wyraźnie wskazuje na jego poglądy. Rozwiązania te nie są dla osób, które zawsze pozostają w cieniu, a wręcz przeciwnie – odzież uliczna dedykowana jest wszystkim, którzy nie boją się wyrażać siebie.

Odzież uliczna to nie tylko ubrania, ale również akcesoria. Poza bluzami, koszulkami, kurtkami i spodniami, odzież ta zrzesza również wszelkiego rodzaju chusty i kominiarki (a także szalokominiarki), wlepy, plecaki, torby i saszetki, smycze, portfele i wiele, wiele więcej. Firmy specjalizujące się w produkcji odzieży ulicznej nierzadko wspierają zawodników sportów ekstremalnych.

Odzież uliczna to również odzież hip-hopowa. Ubrania tego typu dość często nawiązują do tzn. „walki z konfidentami”. Wiele dostępnych na rynku rozwiązań opatrzonych zostało cytatami znanych wykonawców. Odzież ta skierowana jest do osób o skrystalizowanych poglądach – ludzi niepokornych, aczkolwiek doskonale wiedzących czego chcą. Kolory dominujące w przypadku ubrań hip-hopowych to oczywiście biel i czerń, odcienie szarości, a także czerwień.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments