Co odstrasza komary

Co odstrasza komary

Komary to bardzo małe i uciążliwe owady, znane nam z każdego plenerowego spaceru. Żywią się naszą krwią, a co najgorsze – po każdym spotkaniu z nimi, w miejscu ich ukąszenia pozostaje na naszej skórze swędzący bąbel – to samice komara. Samce są nieco bardziej łaskawe wobec nas, żywią się bowiem wyłącznie nektarem.

Jak uchronić się przed komarem? Domowe sposoby.
Aby uchronić się przed komarami, warto zadbać o odpowiedni ubiór. Mowa jednak nie tylko dłuższych spodniach, lecz także o ich… kolorze. Owady te szczególnie zwracają uwagę na ciemne kolory. Oprócz tego, zwabiane są przez rzeczy, których niestety nie jesteśmy w stanie ograniczyć – a więc przez wydychany dwutlenek węgla, a także przez temperaturę.

Olejki eteryczne to dobry pomysł na sam początek lata, gdy komarów nie ma zbyt dużo. Szczególnie mowa tu o olejkach składających się z goździków i trawy cytrynowej. Są to słabe punkty w upodobaniach tych owadów. Szerokim łukiem omijają one także niektóre owoce, między innymi cytryny czy limonki. Warto zaopatrzyć się także w goździki.

Komar

Komar

Nie zapominajmy także o siatkach na okna – moskitierach. Zgodnie z zasadą: lepiej zapobiegać, niż leczyć, ustrzeżemy się w ten sposób przed inwazją komarów w naszej domowej przestrzeni.

Kocimiętka to skuteczny sposób na rozbudzenie miłości naszego kota. Jak się okazuje, to również świetny odstraszacz komarów. Mając w ogrodzie kocimiętkę, spróbujmy ją przesadzić bliżej okna. Jeżeli nie posiadamy kocimiętki, podobne rezultaty osiągniemy za pomocą pelargonii.

W naszej sypialni spróbujmy czasami zostawić kilka ząbków czosnku, bądź cebulę. Z dwojga złego lepiej bowiem płakać z powodu cebuli, niż z powodu komarów!

Opryski na komary Wrocław
Czasami naturalne sposoby zawodzą, bądź nie zapewniają zadowalających nas rezultatów. Do akcji wkraczają wtedy profesjonalne odstraszacze komarów. Mieszkając we Wrocławiu, jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji do zakończenia inwazji komarów. Wpisują do wyszukiwarki opryski na komary Wrocław, od razu znajdziemy interesujący nas specyfik. Zakończy to ostatecznie nasze zmagania z przeważającym liczebnie, bzyczącym przeciwnikiem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments