Centrum dietetyczne Naturhouse – Uwaga nadwaga

Centrum dietetyczne Naturhouse – Uwaga nadwaga

To już kolejna ogólnopolska kampania zainicjowana przez Naturhouse, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii prawidłowych nawyków żywieniowych oraz profilaktyki nadwagi i otyłości. Skala problemu jest z roku na rok coraz większa. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje już na epidemię otyłości. – Najczęstszą przyczyną nadwagi jest nieznajomość zasad zdrowego odżywiania, jak również nieudane próby odchudzania. Z tego powodu chcemy zachęcić Polaków do podjęcia walki z nadmiernymi kilogramami metodami, które zaowocują zmianą dotychczasowego sposobu odżywiania – mówi Zofia Urbańczyk, koordynator akcji Naturhouse.

Działania edukacyjne i profilaktyka

W ramach programu „UwagaNadwaga” Centra Dietetyczne Naturhouse oferują bezpłatne konsultacje dietetyczne. Podczas wizyty dietetyk przeprowadza dokładny wywiad, pomiary ciała, sprawdza zawartość tkanki tłuszczowej oraz wody metabolicznej w organizmie, a następnie wskazuje przyczyny nadwagi i sposoby pozbycia się kilogramów. Organizowane są także bezpłatne prelekcje na temat prawidłowych zasad odżywiania, w szkołach, przedszkolach oraz miejscach pracy. Na potrzeby kampanii przygotowano również materiały edukacyjne w postaci specjalnych poradników. Powstała także strona internetowa akcji uwaganadwaga.com. zwierająca m.in. wskazówki i porady dietetyków oraz szczegóły dotyczące programu. Inicjatywa Naturhouse uzyskała patronat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego -Państwowego Zakładu Higieny.

Współpraca z franczyzobiorcami

W prowadzone działania zaangażowane są wszystkie Centra Dietetyczne Naturhouse (130 placówek na terenie całej Polski).

– W planowaniu ogólnopolskich akcji duże znaczenie ma fakt, że działamy w ramach sieci. Przy okazji każdej kampanii zachęcamy naszych franczyzobiorców do aktywnej współpracy, a zwłaszcza do promowania akcji na szczeblu lokalnym. W tym celu przygotowujemy i udostępniamy szereg

– niezbędnych materiałów, poradników, przeprowadzamy także dodatkowe szkolenia dla specjalistów i personelu -mówi Andrzej Gładysz dyrektor Naturhouse Polska. – Dzięki wspólnym działaniom, wykorzystaniu różnorodnych narzędzi marketingowych oraz współpracy z lokalnymi instytucjami firmami idea naszej akcji trafia do większej liczby odbiorców – dodaje dyrektor Naturhouse Polska.

Działania, które podejmuemy budują nasz wizerunek eksperta specjalisty w dziedzinie dietetyki, którym rzeczywiście jesteśmy. Z roku na rok widzimy również rosnące zaufanie do nas jako do firmy pomagającej w kwestiach zdrowego żywienia i odchudzania, nie tylko wśród potencjalnych klientów, ale również w środowisku dziennikarzy, zarówno tych ogólnopolskich, jak lokalnych. Napływają do nas prośby o wypowiedzi do artykułów oraz o konsultacje eksperckie do różnego rodzaju publikacji. Coraz częściej zgłaszają się do nas również lekarze, którzy potrzebują pomocy dla siebie lub swoich pacjentów. Poruszane przez nas tematy pozwalają nam nawiązać współpracę z tak prestiżowymi instytucjami jak Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego -Państwowy Zakład Higieny. Te pozytywne tendencje niezwykle nas cieszą pozwalają tworzyć dalsze szerokie plany na rozwój naszej firmy. Akcja „Uwaga Nadwaga” potrwa do końca listopada. Więcej informacji na temat współpracy z Naturhouse można znaleźć na stronie internetowej: naturhouse-polska.pl

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments