Aspirator do noska – pomoc dla dzieci i ich rodziców

Aspirator do noska – pomoc dla dzieci i ich rodziców

Dziecięcy katar to prawdziwa męczarnia – nie tylko dla dziecka, ale też dla rodziców. Niemowlęta i małe dzieci nie potrafią oczyścić sobie noska, a jak wiadomo zalegający katar nie tylko utrudnia oddychanie i jedzenie, ale też powoduje rozdrażnienie i niepokój. Dziecko się męczy. Męczą się też rodzice. Ponadto, przedłużająca się infekcja – choćby nawet była drobna i niepozorna – może przerodzić się w poważniejsze schorzenie, najczęściej zapalenie ucha lub zatok. Ważne jest zatem, aby oczyszczać dziecięcy nosek kilka razy dziennie. Tylko jak to zrobić? Rodzicom przychodzą z pomocą proste i skuteczne urządzenia do odciągania kataru. Niektórzy mają duże opory przed korzystaniem z gruszki czy aspiratora do nosa. Jednak wcześniej czy później – chcąc pomóc maleństwu – większość z nich sięga po te urządzenia.

Dawniej, do oczyszczania dziecięcego noska stosowano tradycyjne gruszki. Dzisiaj, odchodzi się od niej, szczególnie ze względu na brak kontroli nad siłą ssącą oraz niedostateczny brak higieny (gruszkę ciężko odkazić i utrzymać w czystości). Obecnie jej miejsce zajmuje aspirator do nosa. To ciekawe urządzenie. Aspirator typu Frida (NoseFrida, Sopelek, Nosalek) skutecznie i bezpiecznie usuwa wydzielinę z noska. Jest prosty w obsłudze, poręczny i przede wszystkim bezpieczny.

Istnieje też inny rodzaj aspiratorów, a mianowicie modele podłączane do odkurzacza. Tak, to nie pomyłka. Do odkurzacza. Wyglądają podobnie jak te opisywane powyżej, z tymże końcówka aspiratora nie trafia do ust rodzica, ale jest podłączana do rury odkurzacza. Urządzenie takie jest również w pełni bezpieczne, a siła ssąca odkurzacza jest zredukowana do niezbędnego minimum umożliwiającego skuteczne usunięcie wydzieliny z dziecięcego noska.

Na rynku dostępne są także aspiratory elektroniczne, jednak są one mniej popularne ze względu na swoją cenę – większość modeli to koszt ponad 100 zł. Są to urządzenia bardzo ciche i praktyczne. No i ich zaletą jest niewątpliwie to, że aspirator elektryczny można zawsze zabrać ze sobą, w przeciwieństwie do odkurzacza.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments