Aktualności kulturystyczne

Aktualności kulturystyczne

CEL PRAWIE OSIĄGNIĘTY

W tym roku Henryk Hryszkiewicz postawił sobie za cel zdobycie medalu na mistrzostwach świata juniorów i weteranów, oczywiście byłoby najlepiej, gdyby był to medal złoty. Aby zakwalifikować się do tych mistrzostw, najpierw musiał wypracować odpowiednią formę na mistrzostwach Polski. Warunek ten spełnił w 100% wygrywając zarówno swoją kategorię, jak i kategorię open. Pozostało mu tylko podwyższyć nieco formę i udanie wystartować na mistrzostwach świata. Start był udany, z tym, że „tylko” na brązowy medal. Na pocieszenie dodamy, że w kolejnych latach też będą rozgrywane mistrzostwa świata weteranów, a więc wszystko jeszcze przed Henrykiem.

Piotrkowicz Superstar

W roku 2005 Robert Piotrkowicz pierwszy raz wystartował na zawodach kulturystycznych (Debiuty) zajmując w nich pierwsze miejsce zarówno w swojej kategorii, jak i w kategorii open. Minęło niewiele czasu, a Robert już dwukrotnie wywalczył złoty medal na mistrzostwach świata (2006 i 2007), raz srebrny (2008) i raz brązowy (2005). Trzeba przyznać, że od czasu debiutu jego muskulatura bardzo się poprawiła!

Agnieszka Urbaniak

Agnieszka Urbaniak

Agnieszka Urbaniak

W poprzednim roku, a konkretnie na Pucharze Polski, wśród fitnesek sylwetkowych zobaczyliśmy nową zawodniczkę – Agnieszkę Urbaniak. Chociaż nie zdobyła medalu, to jednak zrobiła korzystne wrażenie zarówno na komisji sędziowskiej, jak i na publiczności. Sądzimy, że w przyszłości może awansować na czołową fitneskę sylwetkową kraju, o ile będzie uparcie do tego dążyła. Agnieszka trenuje dopiero 3 lata, a już jej sylwetka nabrała bardzo fitnesowych kształtów.

Agata Radziwoniuk

Sądząc po sukcesach, Agata Radziwoniuk to taki Robert Piotrkowicz w spódnicy, tylko mniejszego kalibru (dosłownie, bo waży około 40 kg mniej). Na „Debiutach 2008″ zajęła II miejsce w kat. do 163. Kilka tygodni później na mistrzostwach Polski zdobyła już złoty medal. 24 listopada Agata startowała w Pucharze Świata i zajęła pierwsze miejsce. Podobnie było tydzień później na mistrzostwach świata juniorów. Trzeba przyznać, że jest to imponujące pasmo sukcesów. Czy przyszły rok okaże się równie obfity w sukcesy, tego jeszcze nie wiemy, ale na pewno życzymy tego Agacie

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments