Wydarzenia

Wizyta studentów ASP Wrocław i studentów studiów podyplmowych Wydziału Architektury Wnętrz Politechniki Śląskiej w Gliwicach

21 listopada 2014

klaster drzewny

W dniu 21 listopada 2014 roku w firmie Classen Pol w Rybniku gościliśmy studentów 1 roku kierunku Wzornictwo z Akademii Sztuk Pieknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i studentów Studiów Podyplomowych Architektury i Wzornictwa Katedry Sztuk Pięknych i Projektowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Spotkanie studentów podzielone było na kilka etapów: Wizyta w fabryce w celu prezentacji procesów produkcyjnych drzwi i ościeżnic, konsultacje z konstruktorami, technologami firmy oraz szkolenia w zakresie Design Thinking; Komunikacja projektanta z producentem.

Spotkanie rozpoczęlo się w sali konferencyjnej firmy gdzie odbyły się szkolenia dotyczące Design Thinking (myślenia projektowego) które prowadzone było w celu rozbudzenia kreatywności projektantów w kontekście współpracy z biznesem. Szkolenie prowadził dr Krzysztof Groń pracownik naukowy Katedry Sztuk Pieknych i Projektowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach i pracownik firmy Classen Pol.

Następnie studenci w mniejszych grupach w odmiennej kolejności zwiedzali hale produkcyjne firmy Classen Pol. Po 2 godzinnej wizycie na produkcji i powrocie do sali konferencyjnej odbywała się dalsza część szkolenia poświęconego komunikacji projektanta z producentem, które prowadził trener dr Adam Buczek.

Po wizycie w firmie studenci stwierdzają że …"Wizyta na halach produkcyjnych była dla nas niesamowitym przeżyciem, mogliśmy na własne oczy zobaczyć jakie produkty są potrzebne, aby powstały drzwi, ościeżnice oraz pozostałe produkty firmy Classen Pol S.A. Następnie zostaliśmy oprowadzeni etapami po procesach jakie zostają przeprowadzone, aby stworzyć gotowy do montażu element. Podsumowaniem naszych całodniowych rozmyślań na temat produktów firmy Classen Pol S.A była rozmowa z technologiem, konstruktorem, któremu każdy z nas mógł przedstawić swój pomysł. Został on na bieżąco skorygowany, a większość z przedstawionych przez nas pomysłów została pozytywnie przyjęta oraz możliwa do realizacji".

"Po tym owocnym dniu pracy nadszedł czas na opuszczenie firmy. Mamy nadzieję na ponowne spotkania i współpracę projektową z firmą".

Jak możemy Ci pomóc?

Projekty

Wspólne przedsięwzięcia realizowane przez „Lignum” obejmują projekty badawcze, szkoleniowe, doradcze, inwestycyjne...

więcej

Dokumenty

Podstawowe dokumenty, które wiążą się z działalnością Klastra, jego założycielami i zasadami przyjmowania nowych członków...

więcej

Dołącz do nas

Jesteśmy otwarci na przyjęcie nowych firm z branży drzewnej, firm doradczych, uczelni wyższych, organizacji badawczych...

więcej
projektowanie stron www