Wydarzenia

Wizyta studentów Architektury Wnętrz z Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie

5-7 listopada 2014

klaster drzewny

W dniach 5-7 listopada 2014 roku w firmie Classen Pol w Rybniku gościliśmy studentów Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Spotkanie studentów podzielone było na kilka etapów: wizyta w fabryce w celu prezentacji procesów produkcyjnych drzwi i ościeżnic, konsultacje z konstruktorami, technologami firmy oraz szkolenia w zakresie Design Thinking; Komunikacja projektanta z producentem.

Dyskusja z młodymi projektantami dotyczyła trendów w projektowaniu, potrzeb produktowych firmy i dalszej współpracy z projektantami , w kolejnej części odbyły się szkolenia dotyczące Design Thinking (myślenia projektowego) które prowadzone było w celu rozbudzenia kreatywności projektantów w kontekście współpracy z biznesem. Szkolenie prowadził dr Krzysztof Groń pracownik naukowy Katedry Sztuk Pieknych i Projektowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także wspólpracujący z firmą Classen Pol. Następnie studenci w mniejszych grupach w odmiennej kolejności zwiedzali hale produkcyjne firmy Classen Pol. Po 2 godzinnej wizycie na produkcji i powrocie do sali konferencyjnej odbywała się dalsza część szkolenia poświęconego komunikacji projektanta z producentem, które prowadził trener dr Adam Buczek.

Studenci stwierdzili:
"Po tych owocnym czsie pracy, niestety nadszedł czas na opuszczenie firmy. Mamy nadzieję na ponowne spotkania i współpracę projektową z firmą".

Jak możemy Ci pomóc?

Projekty

Wspólne przedsięwzięcia realizowane przez „Lignum” obejmują projekty badawcze, szkoleniowe, doradcze, inwestycyjne...

więcej

Dokumenty

Podstawowe dokumenty, które wiążą się z działalnością Klastra, jego założycielami i zasadami przyjmowania nowych członków...

więcej

Dołącz do nas

Jesteśmy otwarci na przyjęcie nowych firm z branży drzewnej, firm doradczych, uczelni wyższych, organizacji badawczych...

więcej
projektowanie stron www