Wydarzenia

Spotkania Studentów Architektury i Wzornictwa z produktami marki Classen

29.10.2014 – 21.11.2014

klaster drzewny

Studenci studiów I i II stopnia Architektury Wnętrz, Katedry Sztuk Pięknych i Projektowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej z Gliwic gościli w Zwonowicach w dniach 29.10. 2014 r. i 06.11.2014 r.

Studenci Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania z Warszawy gościli w Zwonowicach w dniach 5-6-7.11.2014 r.

Studenci I roku kierunku Wzornictwo z Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia i Studenci Studiów Podyplomowych Architektury i Wzornictwa Katedry Sztuk Pięknych i Projektowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej z Gliwic gościli w Zwonowicach w dniu 21.11.2014 r.

Spotkania podzielone były na kilka etapów, w tym m.in. przeprowadzone zostały dyskusje z młodymi projektantami nt. trendów w projektowaniu, potrzeb produktowych i współpracy producentów z projektantami, w kolejnej części odbyły się szkolenia dotyczące Design Thinking - myślenia projektowego, które prowadzone było w celu rozbudzenia kreatywności projektantów w kontekście współpracy z biznesem, studenci zwiedzali hale produkcyjne w celu prezentacji procesów produkcyjnych drzwi i ościeżnic marki Classen, przeprowadzone zostały konsultacje z konstruktorami, technologami, dystrybutorem produktów oraz szkolenie w zakresie komunikacji projektanta z producentem.

Po wizycie studenci stwierdzają że "…wizyta na halach produkcyjnych była dla nas niesamowitym przeżyciem, mogliśmy na własne oczy zobaczyć jakie produkty są potrzebne, aby powstały drzwi, ościeżnice oraz pozostałe produkty firmy Classen. Następnie zostaliśmy oprowadzeni etapami po procesach jakie zostają przeprowadzone, aby stworzyć gotowy do montażu element. Podsumowaniem naszych całodniowych rozmyślań na temat produktów firmy Classen była rozmowa z technologiem, konstruktorem, któremu każdy z nas mógł przedstawić swój pomysł. Został on na bieżąco skorygowany, a większość z przedstawionych przez nas pomysłów została pozytywnie przyjęta oraz możliwa do realizacji". "Po tych owocnym czasie pracy, niestety nadszedł czas na opuszczenie firmy. Mamy nadzieję na ponowne spotkania i współpracę projektową …".

Jak możemy Ci pomóc?

Projekty

Wspólne przedsięwzięcia realizowane przez „Lignum” obejmują projekty badawcze, szkoleniowe, doradcze, inwestycyjne...

więcej

Dokumenty

Podstawowe dokumenty, które wiążą się z działalnością Klastra, jego założycielami i zasadami przyjmowania nowych członków...

więcej

Dołącz do nas

Jesteśmy otwarci na przyjęcie nowych firm z branży drzewnej, firm doradczych, uczelni wyższych, organizacji badawczych...

więcej
projektowanie stron www