Wydarzenia

Wizyta gości z Wydziału Technologii Drewna SGGW

20 marca 2014

klaster drzewny

W dniach 19-20 marca 2014 Klaster gościł przedstawicieli Wydziału Technologii Drewna SGGW z Warszawy. Grupa naukowców pod kierownictwem prof. dr hab. Krzysztofa Krajewskiego odwiedziła zakłady produkcyjne prowadzone zapoznając się z technologiami wykorzystywanymi przez członków Klastra w realizowanych procesach produkcyjnych. W trakcie spotkania omówiono wiele aspektów współpracy pomiędzy stronami, w tym w zakresie transferu innowacyjnych technologii, prowadzenia wspólnych prac badawczo-rozwojowych oraz współpracy w zakresie kształcenia kadr na potrzeby zakładów produkcyjnych.

Do najważniejszych ustaleń podjętych na spotkaniu należą:

  • porozumienie co do przystąpienia Wydziału Technologii Drewna do Klastra w charakterze partnera,
  • podjęcie współpracy badawczej zmierzającej do opracowania innowacyjnych produktów oraz wspólne ubieganie się o środki z dotacji unijnych na planowane badania,
  • pomoc Wydziału Technologii Drewna w rozwiązywaniu bieżących problemów technologicznych pojawiających się w spółkach należących do Klastra,
  • organizacja stażu dla studentów Wydziału Technologii Drewna SGGW w przedsiębiorstwach zrzeszonych w Klastrze „Lignum”
  • wsparcie Klastra dla inicjatywy propagowania studiów na Wydziale Technologii Drewna SGGW wśród uczniów kończących szkoły średnie w rejonie rybnickim.

Jak możemy Ci pomóc?

Projekty

Wspólne przedsięwzięcia realizowane przez „Lignum” obejmują projekty badawcze, szkoleniowe, doradcze, inwestycyjne.

więcej

Dokumenty

Podstawowe dokumenty, które wiążą się z działalnością Klastra, jego założycielami i zasadami przyjmowania nowych członków.

więcej

Dołącz do nas

Jesteśmy otwarci na przyjęcie nowych firm z branży drzewnej, firm doradczych, uczelni wyższych, organizacji badawczych.

więcej
projektowanie stron www